Rozważania Biblijne audio

Rozważania Biblijne do słuchania i pobierania bez ograniczeń licencyjnych. Wszystkie nagrania audio są rozważaniami Pisma Świętego autorstwa Daniela Dąbrowskiego, twórcy tej strony, chyba że zaznaczono autora gościnnego w opisie. Zapraszam do słuchania, ku pokrzepieniu, nauce i inspiracji, a przede wszystkim zachęceniu do czytania Pisma Świętego i odkrywania prawd Słowa Bożego samodzielnie.


Ewangelia według Józefa, syna Izraela
09.12.2019
Historia Józefa, syna Jakuba i Racheli, jako pierwowzór Ewangelii i przesłania Jezusa Chrystusa. Nauka płynąca ze sprzedania Józefa do Egiptu, konfrontacji z braćmi, sprowadzenia Jakuba do kraju opływającego w dostatek, wzbogacająca zrozumienie ewangelii Chrystusowej.

Którędy do grzechu
14.11.2019
Pierwszy grzech człowieka, co się wydarzyło zanim do niego doszło, stając się niejako przyczyną grzechu. W jaki sposób Jezus Chrystus naprawił to co zaszło w Edenie. Czego możemy nauczyć się od Abla, a w czym nie powinniśmy być podobni do Kaina.

Nawróć się kiedy będzie za późno
31.10.2019
Poznaj ludzi, którzy uczynili niewybaczalne, byli w miejscu w którym było już za późno na ratunek, otrzymali wyrok skazujący od samego Boga, przegapili ostatnią szansę tuż przed śmiercią zbawcy świata. Przekonaj się, czy za późno, to wystarczająco późno dla Boga.

Jak bardzo zły był Piłat?
31.10.2019
Przyjrzyj się bliżej postawie Piłata. Dlaczego początkowo bronił Jezusa, a co się stało że zmienił zdanie i wydał wyrok śmierci. Czego chrześcijanin może się nauczyć ze zmiany w sercu Piłata, aby nie odwracać się od prawdy.

Czy źli ludzie trafią do piekła?
05.10.2019
Co oznacza słowo piekło w różnych kontekstach użycia. Czy piekło jest docelowym miejscem przebywania złych ludzi. Czy piekło jest przedstawione w Biblii wyłącznie w sposób negatywny. Czy Bóg miłości, wrzuci kogokolwiek do miejsca męki.

Czy chrześcijanin może pić alkohol?
27.09.2019
O tym, jaki stosunek do alkoholu miały ważne postaci w Biblii, o zamianie wody w wino i ucztowaniu Jezusa, o Nazyreacie całkowitego poświęcenia się Panu, o zaleceniach proroków i apostołów, a w końcu czy picie alkoholu jest grzechem.

Choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą
15.09.2019
Pan Bóg zna serce człowieka i ma właściwy czas dla każdego. To rozważanie ma na celu wykazanie, że kiedy człowiek nie jest przygotowany na przyjęcie ewangelii przez samego Boga, to nawet powstały z umarłych nie nawróci takiego człowieka.

Nie bądź jak Feliks
14.09.2019
O tym, jak do Boga można było się zwrócić przed przyjściem Chrystusa na ziemię. O tym, dlaczego przyszedł Jezus, w jaki sposób przyniósł zbawienie i od czego. O tym, jak Feliks chciałby aby wyglądał przekaz ewangelii, a jak wygląda w rzeczywistości.

Jak otrzymać zbawienie
12.09.2019
Czym właściwie jest zbawienie i dlaczego potrzebujemy Jezusa. Jak żyć na co dzień, kiedy już Jezusa przyjmiemy. Co to znaczy, że kobieta dostąpi zbawienia przez macierzyństwo. Jak powinni zachowywać się chrześcijanie, a jak chrześcijanki.

Więcej niż zwycięzca
09.09.2019
Czy pogląd mówiący o tym, że chrześcijanin jest więcej niż zwycięzcą jest Biblijny? Kiedy zgodnie ze słowami apostoła Pawła, a także według wybranych historii Biblijnych otrzymuje się miano zwycięzcy, i dlaczego jest to ważne.

Tożsamość chrześcijanina - kazanie w Łodzi
10.07.2016
Jaką postawą powinien cechować się naśladowca Chrystusa. Postawa pokory i uniżenia, wobec postawy dziecka Króla z podniesioną głową, do której z nich przekonuje Biblia i słowa Jezusa Chrystusa i apostołów.
© 2013-2020 Daniel Dąbrowski