Wiem że zmartwychwstanie w dniu ostatecznym

Czytając historię wskrzeszenia Łazarza w J 11:21-44 można natknąć się na ciekawe stwierdzenie z ust Marty, siostry Łazarza: J 11:24: “Odpowiedziała mu Marta: Wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym.”

Jesus mówi, że J 6:29: “To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.” Jezus więc wymaga wiary w siebie samego. Marta jednak nie odpowiedziała, że wierzy, że jej brat zmartwychwstanie, ale ona to wie! Skąd można mieć taką pewność, szczególnie w momencie kiedy pewne oczekiwania Marty wobec Pana, nie zostały spełnione. Marta bowiem na powitanie Jezusa po Jego kilkudniowej podróży, powiedziała J 11:21: “Panie! Gdybyś tu był, nie byłby umarł brat mój.” Miała więc oczekiwania, że Mesjasz nie dopuści do śmierci Łazarza, a jednak z taką pewnością mówi, wiem że zmartwychwstanie.

Kim był Łazarz, że Marta miała taką pewność jego zmartwychwstania? Czy czytamy o jego wypowiedziach, lub dziełach, albo czytamy jego listy? Bynajmniej, Łazarz nie uczynił niczego, tylko to jedno, wierzył w to, że Jezus jest Mesjaszem.

0 0 votes
Article Rating
Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2013-2024 Daniel Dąbrowski