Ewangelia w pigułce

Czytając pierwszy rozdział listu do Efezjan, można odnieść wrażenie, że czyta się podstawowe prawdy Ewangelii, zgromadzone w jednym miejscu. Apostoł przekazuje czytelnikowi, że Bóg obdarzył nas wszelkim błogosławieństwem, wybrał nas przed założeniem świata, oczekuje od nas czystości od grzechu i miłości, a także uwielbiania Go, nadał nam synostwo i odpuścił grzechy. Tyle bogactwa treści, a to zaledwie wtedy 3-7 wspomnianego pierwszego rozdziału listu do Efezjan.

To co zwraca uwagę w dalszej części to definicja łaski – zupełnie inna niż przedstawiana zazwyczaj (niezasłużone okazywanie dobroci). W ósmym wersecie napisane jest, że została nam udzielona łaska w postaci mądrości i roztropności. Werset 17 tłumaczy, do czego potrzebna jest nam mądrość – do poznania Jego. Łaską jest więc umożliwienie poznawania Boga.

5 1 vote
Ocena wpisu
Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
24 dni temu

Boże Słowo precyzyjnie kieruje nas ku Bogu, List do Efezjan daje również nam wiele wskazówek, które są Bożą pigułką, a pigułki w medycynie służą pacjentom do leczenia z chorób, jednakże tą najgorszą chorobą jest grzech prowadzący do śmierci. Boże pigułki zawarte w Bożym Słowie aplikujmy co dnia aby mieć życie w obfitości,

© 2013-2021 Daniel Dąbrowski
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x