Ewangelia w pigułce

Czytając pierwszy rozdział listu do Efezjan, można odnieść wrażenie, że czyta się podstawowe prawdy Ewangelii, zgromadzone w jednym miejscu. Apostoł przekazuje czytelnikowi, że Bóg obdarzył nas wszelkim błogosławieństwem, wybrał nas przed założeniem świata, oczekuje od nas czystości od grzechu i miłości, a także uwielbiania Go, nadał nam synostwo i odpuścił grzechy. Tyle bogactwa treści, a to zaledwie wtedy 3-7 wspomnianego pierwszego rozdziału listu do Efezjan.

To co zwraca uwagę w dalszej części to definicja łaski – zupełnie inna niż przedstawiana zazwyczaj (niezasłużone okazywanie dobroci). W ósmym wersecie napisane jest, że została nam udzielona łaska w postaci mądrości i roztropności. Werset 17 tłumaczy, do czego potrzebna jest nam mądrość – do poznania Jego. Łaską jest więc umożliwienie poznawania Boga.

5 1 vote
Article Rating
Chcę otrzymywać powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
3 lat temu

Boże Słowo precyzyjnie kieruje nas ku Bogu, List do Efezjan daje również nam wiele wskazówek, które są Bożą pigułką, a pigułki w medycynie służą pacjentom do leczenia z chorób, jednakże tą najgorszą chorobą jest grzech prowadzący do śmierci. Boże pigułki zawarte w Bożym Słowie aplikujmy co dnia aby mieć życie w obfitości,

© 2013-2024 Daniel Dąbrowski