Czary, horoskop i wróżby w świetle Biblii

Czary, horoskop i przepowiadanie przyszłości

Czary i wróżby, czy Bóg zezwala na taką jako formę zabawy, czy może jest im przeciwny i traktuje je poważnie? Czy horoskop jest praktykowaniem wróżbiarstwa, czy też nie ma w nim nic złego?

Magia zawsze była traktowana przez Boga poważnie. To nie zabawa, ale realny kontakt z siłami ciemności, który ma poważne konsekwencje. Szatan podstępnie podsuwa zakazany owoc, wmawiając, że horoskop to nic złego i wcale nie trzeba traktować tego na poważnie. Bóg zabrania tego rodzaju przepowiedni niezależnie od tego, czy traktowane są poważnie. „Niechaj się stawią, by cię ocalić, owi opisywacze nieba, którzy badają gwiazdy, przepowiadają na każdy miesiąc, co ma się z tobą wydarzyć. Oto będą jak źdźbła słomiane, ogień ich spali. Nie uratują własnego życia z mocy płomieni.” (Iz 47:13-14)

Czary i wywoływanie duchów

„Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni” (5 Mojż. 18:9-14). Biblia zakazuje czarów i wywoływania zmarłych. Dotyczy to zarówno praktyk okultystycznych wykonywanych świadomie, jak również rzekomej zabawy. Nie należy łudzić się, że Bóg potraktuje łagodnie czyniących okultyzm, kiedy stwierdzą, że traktowali to jako zabawę “Podobny jest człowiek, który oszukał swojego bliźniego, a potem mówi: Ja tylko żartowałem.” (Przyp. 26.19).

Czy wolno iść do wróżki?

„Posążki bóstw natomiast mówią tylko brednie, wróżbici widzą tylko kłamstwa, i złudne są sny, które wyjaśniają, pocieszają zwodniczo.” (Zach. 10:2). Korzystanie z usług wróżki, czy wróżbity to obelga wobec Boga, który tego zakazał. Otwierając się na czary obrażasz stwórcę i ściągasz na siebie przekleństwo. Według Biblii, wróżki mówią wyłącznie kłamstwa, więc korzystanie z ich usług nie ma żadnego sensu. Ostateczny los człowieka, który nie odwróci się od czarów i nie przyjdzie do Boga błagać Go o przebaczenie jest jezioro ognia. „Udziałem zaś (…) czarowników, (…) będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.” (Ap. 21:8).

 

© 2013-2024 Daniel Dąbrowski